niedziela, 5 czerwca 2016
Lody z mrożonych owoców
Pogoda letnia w pełni, więc trzeba się czymś ochładzać. Jednak jeśli codziennie mielibyśmy zajadać się lodami to nasza sylwetka zapewnie by na tym ucierpiała. Dlatego ja zawsze staram się szukać fit zamienników. Tak właśnie zrobiłam i tym razem. Pyszne, kremowe i dietetyczne lody z bananów i truskawek!
Składniki:
- zamrożone truskawki
- zamrożone banany
- miód
- jogurt grecki (u mnie light)
- sok z cytryny
Banany pokroić na mniejsze kawałki, wsadzić do woreczka i do zamrażarki na co najmniej 12h. Truskawki tak samo, lub można już kupić mrożone.
Owoce, miód, jogurt i sok z cytryny umieścić w malakserze lub misce i zblendować blenderem. Miodu i cytryny należy dodawać do smaku.
Lody przełożyć do plastikowego opakowania i przechowywać w zamrażarce.
Smacznego !
środa, 18 maja 2016
Tort
Mój pierwszy w życiu piętrowy tort i na dodatek na zamówienie :). Wyszedł mega, Pani która go zamawiała powiedziała, że wizualnie i smakowo był niesamowity. Strasznie się z tego ucieszyłam!
Tort był bardzo mocno czekoladowy, użyłam 20 tabliczek czekolad. Przełożony dżemem morelowym i czekoladowym ganache, wierzchnia warstwa to karmelowe ganache.
Tort był bardzo mocno czekoladowy, użyłam 20 tabliczek czekolad. Przełożony dżemem morelowym i czekoladowym ganache, wierzchnia warstwa to karmelowe ganache.
poniedziałek, 9 maja 2016
Pudding chia na mleku
Najprostszy z prostych, bez żadnych udziwnień. Zwykłe mleko krowie (oczywiście może być mleko roślinne), chia, miód i owoce. Śniadanie idealne, albo deser jak kto woli :)
Składniki:
-250ml mleka
-2 łyżki nasion chia
-2 łyżeczki miodu (wg uznania)
Wszystko umieścić w słoiczku, zakręcić słoik i mocno wstrząsnąć, odstawić do lodówki najlepiej na noc. Jeśli będziecie mieli możliwość to w między czasie można wstrząsnąć słoik, jeśli nie to nie.
Dodać owoce i gotowe ! Jak dla mnie granat idealnie pasuje do tego puddingu.
środa, 4 maja 2016
Lody jogurtowe
Tak kremowe, że aż ciężko mi było uwierzyć, że bez maszynki do lodów może wyjść coś tak pysznego. Można nawet powiedzieć, że te lody są zdrowe ! Nasiona chia idealnie sprawdzają się w tym lodowym deserze, kiwi pasuje jak nigdy. Bałam się, że lody zgorzknieją przez dodatek kiwi, bo niestety tak jest gdy połączymy białko z kiwi, jednak w tym wypadku zimna temperatura na to najwidoczniej nie pozwoliła.
Składniki na 8 szt.:
-360g jogurtu greckiego
-14 łyżek śmietanki 32%
-4 łyżki miodu
-4 łyżki nasion chia
-4 szt. kiwi
Wszystkie składniki wymieszać w misce i przełożyć do foremek na lody. Kiwi obrać i mocno dociskając do ścianki foremki do lodów wsunąć w dół. Ja do każdej foremki dodawałam 3-4 plasterki kiwi.
Włożyć do zamrażarki - najlepiej na noc.
Smacznego !!!
niedziela, 3 kwietnia 2016
piątek, 25 marca 2016
Cake pops - wielkanocne
Składniki na 12 sztuk:
- 500g biszkoptu --> przepis na biszkopt
- 200g serka mascarpone
- 200g czekolady
- 12 migdałów obranych ze skórki
- styropian
Biszkopt skruszyć na drobne, można do tego użyć tarki, dodać serek mascarpone i mocno ugnieść rękoma. Ciasto ma być w takiej formie, że jak mocno ściśniemy dłoń to ma wychodzić gładkie między palcami.
Z ciasta uformować kuleczki, patyczki do lizaków zamoczyć w rozpuszczonej czekoladzie (do tej czynności wystarczy rozpuścić 2 kostki) na głębokość ok. 1cm i wkłuć w środek biszkoptowej kuleczki.
Odstawić w zimne miejsce do całkowitego zastygnięcia czekolady.
Rozpuścić w mikrofalówce resztę czekolady, zamaczać w niej całe lizaki i delikatnie stukać patyczkiem w pojemniczek, po to aby pozbyć się nadmiaru czekolady. Wbić w styropian.
Migdały przekroić na pół i umieszczać w lizaku jako uszy.
Ja noski robiłam 3 różnymi sposobami
1) marcepanowe kuleczki maczane w czerwonym cukrze
2) serduszka do ozdabiania ciast
3) pisaki lukrowe
Ogonek:
1) marcepan (ja niektóre maczałam w kolorowych kuleczkach ozdobnych)
2)białe draże
Odstawić na kilka godzin do całkowitego wystygnięcia i markerem spożywczym rysować buźki i oczy.
Wesołego Alleluja !
niedziela, 20 marca 2016
Biszkopt
Przepis na ten biszkopt jest w moim domu od zawsze, szczerze się przyznam, że nie pamiętam czy kiedykolwiek piekłam biszkopt z innego przepisu. Zawsze wychodzi idealny, dlatego go piekę. Podstawowe składniki i mamy bazę pod tort, ciasto z owocami, ciasto z kremem itd.
Składniki:
- 4 jajka (żółtka oddzielnie, białka oddzielnie)
- 1 szkl. cukru
- 1 i 1/4 szkl. mąki
- 2 łyżki wody
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Piekarnik nagrzać do 170st. C.
Białka ubić na sztywno i na koniec dodać 1/2 szkl. cukru, wymieszać.
Żółtko ubić z 1/2 szkl. cukru na gładką masę, dodać mąkę z proszkiem do pieczenia i wodę. Wymieszać na tyle ile to możliwe i dodać białka. Całość dokładnie połączyć, można mikserem lub drewnianą łyżką.
Przełożyć do blaszki z papierem do pieczenia i piec 45 min - do suchego patyczka.
Smacznego !
Subskrybuj:
Posty (Atom)


