Mój pierwszy w życiu piętrowy tort i na dodatek na zamówienie :). Wyszedł mega, Pani która go zamawiała powiedziała, że wizualnie i smakowo był niesamowity. Strasznie się z tego ucieszyłam!
Tort był bardzo mocno czekoladowy, użyłam 20 tabliczek czekolad. Przełożony dżemem morelowym i czekoladowym ganache, wierzchnia warstwa to karmelowe ganache.
środa, 18 maja 2016
poniedziałek, 9 maja 2016
Pudding chia na mleku
Najprostszy z prostych, bez żadnych udziwnień. Zwykłe mleko krowie (oczywiście może być mleko roślinne), chia, miód i owoce. Śniadanie idealne, albo deser jak kto woli :)
Składniki:
-250ml mleka
-2 łyżki nasion chia
-2 łyżeczki miodu (wg uznania)
Wszystko umieścić w słoiczku, zakręcić słoik i mocno wstrząsnąć, odstawić do lodówki najlepiej na noc. Jeśli będziecie mieli możliwość to w między czasie można wstrząsnąć słoik, jeśli nie to nie.
Dodać owoce i gotowe ! Jak dla mnie granat idealnie pasuje do tego puddingu.
środa, 4 maja 2016
Lody jogurtowe
Tak kremowe, że aż ciężko mi było uwierzyć, że bez maszynki do lodów może wyjść coś tak pysznego. Można nawet powiedzieć, że te lody są zdrowe ! Nasiona chia idealnie sprawdzają się w tym lodowym deserze, kiwi pasuje jak nigdy. Bałam się, że lody zgorzknieją przez dodatek kiwi, bo niestety tak jest gdy połączymy białko z kiwi, jednak w tym wypadku zimna temperatura na to najwidoczniej nie pozwoliła.
Składniki na 8 szt.:
-360g jogurtu greckiego
-14 łyżek śmietanki 32%
-4 łyżki miodu
-4 łyżki nasion chia
-4 szt. kiwi
Wszystkie składniki wymieszać w misce i przełożyć do foremek na lody. Kiwi obrać i mocno dociskając do ścianki foremki do lodów wsunąć w dół. Ja do każdej foremki dodawałam 3-4 plasterki kiwi.
Włożyć do zamrażarki - najlepiej na noc.
Smacznego !!!
niedziela, 3 kwietnia 2016
piątek, 25 marca 2016
Cake pops - wielkanocne
Składniki na 12 sztuk:
- 500g biszkoptu --> przepis na biszkopt
- 200g serka mascarpone
- 200g czekolady
- 12 migdałów obranych ze skórki
- styropian
Biszkopt skruszyć na drobne, można do tego użyć tarki, dodać serek mascarpone i mocno ugnieść rękoma. Ciasto ma być w takiej formie, że jak mocno ściśniemy dłoń to ma wychodzić gładkie między palcami.
Z ciasta uformować kuleczki, patyczki do lizaków zamoczyć w rozpuszczonej czekoladzie (do tej czynności wystarczy rozpuścić 2 kostki) na głębokość ok. 1cm i wkłuć w środek biszkoptowej kuleczki.
Odstawić w zimne miejsce do całkowitego zastygnięcia czekolady.
Rozpuścić w mikrofalówce resztę czekolady, zamaczać w niej całe lizaki i delikatnie stukać patyczkiem w pojemniczek, po to aby pozbyć się nadmiaru czekolady. Wbić w styropian.
Migdały przekroić na pół i umieszczać w lizaku jako uszy.
Ja noski robiłam 3 różnymi sposobami
1) marcepanowe kuleczki maczane w czerwonym cukrze
2) serduszka do ozdabiania ciast
3) pisaki lukrowe
Ogonek:
1) marcepan (ja niektóre maczałam w kolorowych kuleczkach ozdobnych)
2)białe draże
Odstawić na kilka godzin do całkowitego wystygnięcia i markerem spożywczym rysować buźki i oczy.
Wesołego Alleluja !
niedziela, 20 marca 2016
Biszkopt
Przepis na ten biszkopt jest w moim domu od zawsze, szczerze się przyznam, że nie pamiętam czy kiedykolwiek piekłam biszkopt z innego przepisu. Zawsze wychodzi idealny, dlatego go piekę. Podstawowe składniki i mamy bazę pod tort, ciasto z owocami, ciasto z kremem itd.
Składniki:
- 4 jajka (żółtka oddzielnie, białka oddzielnie)
- 1 szkl. cukru
- 1 i 1/4 szkl. mąki
- 2 łyżki wody
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Piekarnik nagrzać do 170st. C.
Białka ubić na sztywno i na koniec dodać 1/2 szkl. cukru, wymieszać.
Żółtko ubić z 1/2 szkl. cukru na gładką masę, dodać mąkę z proszkiem do pieczenia i wodę. Wymieszać na tyle ile to możliwe i dodać białka. Całość dokładnie połączyć, można mikserem lub drewnianą łyżką.
Przełożyć do blaszki z papierem do pieczenia i piec 45 min - do suchego patyczka.
Smacznego !
piątek, 18 marca 2016
Śniadania I
Kocham śniadania !!! Śniadanie jest moim ulubionym posiłkiem w ciągu dnia, dlatego postanowiłam zacząć cykl postów na temat moich śniadań. Zazwyczaj jest to posiłek białkowo - węglowodanowy, ale za każdym razem staram się w nim coś zmienić, żeby nie było monotonnie i nudno.
Jeśli chcecie śledzić mnie na bieżąco zapraszam do polubienia mojego INSTAGRAMA, tam wrzucam wszystkie zdjęcia :)
Jeśli chcecie śledzić mnie na bieżąco zapraszam do polubienia mojego INSTAGRAMA, tam wrzucam wszystkie zdjęcia :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)




