Dzisiaj coś wytrawnego, nie zdarza się to często, ale jak
już jest to pomyślałam, że się z Wami tym podzielę. Tak naprawdę upiekłam to
specjalnie na konkurs organizowany przez WINIARY.
Jeśli jeszcze nie wiecie co zrobić na sobotni obiad
wypróbujcie tego, nie żartuje. Nie jadłam wielu wytrawnych tart, ale ta jest
nieziemska, cudowne połączenie smaków i wcale nie jest trudna do zrobienia.
Składniki na kruchy spód:
- 250gram mąki
- 125gram masła
- 1 żółtko
- 50ml wody
- sól
Mąkę, masło i sól podzióbać w misce, następnie dodać żółtko
i wodę. Wszystko razem zagnieść. Wsadzić do lodówki na ok. 30 minut.
Po wyjęciu rozwałkować ciasto i wyłożyć nim formę. Wsadzić
do nagrzanego piekarnika na 200oC na 15 minut. Po tym czasie wyjąć.
Nadzienie:
- dwie piersi z kurczaka
- WINIARY POMYSŁ NA PAPIRUSA (ja użyłam o smaku czosnkowym)
- 2 cebule
- pieczarki
- sól
- pieprz
- ser feta
- pół puszki ananasa
Pieczarki i cebulę pokroić w plasterki i podsmażyć na
patelni, na początek cebule na małej ilości oleju, następnie pieczarki już nie
na oleju, ale na wodzie.
Podsmażone przełożyć do miski, pokroić w kosteczkę ser feta
i ananasa. Wszystko razem wymieszać i przyprawić do smaku.
Pierś z kurczaka podsmażyć tak jak podane na opakowaniu,
poczekać chwilę aż trochę ostygnie i pokroić w kosteczkę, wrzucić jeszcze na
chwilę na patelnię aby wszystkie boki był zarumienione.
Do przypieczenia
- 2 jajka
- białko które zostało z kruchego spodu
- 3 łyżki mleka
- pieprz
- szczypta soli
Jajka z mlekiem i solą roztrzepać w misce.
Na ciasto wyłożyć wszystkie wymieszane składniki, czyli
kurczaka, pieczarki, cebule, ananasa i ser feta, zalać to jajkami z mlekiem.
Wstawić do nagrzanego piekarnika do 180oC na 30
minut.